(Галерија) Првата дама ги засука ракавите за зелник

By

Првата дама Елизабета Ѓорѓиевска, сопруга на претседателот Стево Пендаровски, вчера на социјалните мрежи сподели интересни фотографии од посетата на селото Рамне (Охридско). Таму се дружеше со семејството Недановски, кое, како вели Бети, „одгледува сè што може природата тука да даде, рузмаринот е во миризливи грмушки, јајцата се свежи, киселото млеко самите го прават“. Низ фотографиите се гледа дека и таа не остана рамнодушна на традицијата, па засука ракави за да спреми зелник.

Ќе ви се допадне