(Галерија) Рок- маица за синот и голема торта: Тамара го прослави првиот роденден на Дарен

By

Пејачката Тамара Тодевска го прослави првиот роденден на синот Дарен. Таа содели неколку фотографии од роденденската забава на која биле нејзинте блиски, како и пријателите.

Тамра се погрижила за стилот на Дарен на кого му избра  маичка со натписот на „Ролинг стоунс“.  Роденденската торта пак голема со специјална форми од животни, како и слични колачиња за децата кои беа на забавата.  Дарен е второто дете на поп пејачкат од бракот со Мачка, со кого ја имат и ќерката Хана.

 

 

Ќе ви се допадне