(Галерија) Стотици фанови ги пречекаа фудбалерите на скопскиот аеродром

Македонските репрезентативци денеска околу 14 часот, од Амстердам слетаа на скопскиот аеродром. Таму ги пречекаа стотина фанови, кои се сликаа со нив, земаа автограми и им честитаа на добрата игра и настап на Европското првенство и покрај тоа што ги изгубија сите натпревари.

dobivaj vesti na viber

„Вие сте нашите херои“, „Горан не се пензионирај, остани до Светско“, им рекоа на аеродромот и ги испратија со силни овации. На аеродромот заедно со фановите беа и директорот на Агенцијата за млади и спорт, Наумче Мојсоски и претседателот на Кошаркарската федерација, Перо Антиќ.

За потсетување македонските фудбалери претрпеа три порази во групата Ц, од кои два во Букурешт од Австрија (1:3) и од Украина (1:2), а синоќа загубија од Холандија во Амстердам со 0:4.


Фото/Екипа/Дриблинг

 

Scroll to Top