(Галерија) Танга, црвен кармин и женско друштво: Марија Груевска правеше моминска забава во Грција

By

Пејачката Марија Груевска викендов направи моминска забава во Грција. Денот го помина на плажа во танга на скутер, а вечерта во бел фустан со длабоко деколте и отпечаток од црвен кармин над градите таа се журкаше во ноќен клуб со неколку другарки. Видеата и фотографиите од забавата ги објави на социјалните мрежи и најави дека за неколку дена се мажи.

dobivaj vesti na viber

Марија, која публиката ја запозна преку шоуто „Ѕвездите на Гранд“, се сврши лани во декември со својот дечко Синиша. Тој се појави и во последниот спот на пејачката за песната „Горим сва“.

За потсетување, Груевска го освои жирито на „Гранд“ со својот уникатен избор на облекување и интересниот начин на пеење. Еден од нив беше настап со змија, подоцна се појави и во костим со маски за кој добила идеја од венецискиот карневал. Таа носеше и креации од дизајнерот Златко Јовановски, па Карлеуша, која во тоа време беше дел од жирито, често го фалеше нејзиниот моден избор.

Ќе ви се допадне