Гавазова го шеташе Мајами, па отиде да пее на свадба во Индијана

By

Фолк-пејачката Сузана Гавазова е во Америка со сопругот Јасмин и двете ќерки, Емели и Селена. Сузана во САД ем пее, ем ужива со семејството. Откако неколку дена се забавуваа во Мајами, Сузана пееше на македонска свадба во Индијана, а сега се во Њујорк. Таа објави фотки од Тајмс сквер, омилената туристичка дестинација во градот, а откри и дека ги посетиле познатите Хадсон јардс.

dobivaj vesti na viber

„Прекрасно семејство“, ѝ коментираат фановите на Инстаграм.

Сузана одамна не пеела во Америка, но постојано настапува во Швајцарија и Германија каде што пее за балканските иселеници. Таа последните години времето повеќе го поминува во Македонија, отколку во Швајцарија, каде што живееше долги години.

Ќе ви се допадне

watch anime dub. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4 anime biz 4Anime WONDER EGG PRIORITY

4Anime Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Cour 2 Episode 7

watch anime online 4Anime Attack on Titan Final Season Part 2

4anime. biz How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom

4Anime Naruto (Dub) Episode 216

tải go88