Голи Заев и Димитров напорно работат

By

Премиерот Зоран Заев и шефот на дипломатијата, Никола Димитров, споделија фотографија на која се голи на плажа во Охрид. Под заедничката фотографија напишаа „Работи напорно, забавувај се многу“.

Ова не е првпат тие и приватно да се дружат. Неодамна споделија фотографии од заедничко возење мотори во Струмица, а потоа со сопругите седнаа на заеднички ручек.

 

Ќе ви се допадне

AnimeTV anime online: Watch Jujutsu Kaisen (TV) Recap Episode Full

ANIMEFLIX anime stream: Watch My Hero Academia (Dub) Episode 7