Гордана Јанкулоска го покажа синот Петар

By

Поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска и објави прва слика од синот Петар. На двете фотографии, таа е во дрес на „Ливерпул“ – на едната во поодмината бременост, а на другата со едномесечниот Петар, кој исто така носи црвен дресов од омилениот фудбалски клуб на Јанкулоска.

„Го поддржуваме ‘Ливерпул’. Мај наспроти јули“, напиша екс-министерката на сликата на која ја објави на социјалните мрежи.

Јанкулоска се породи на 28 јуни во приватна болница во Скопје. „Добри сме со бебето. Изборот на името е моја и желба на сопругот. И на двајцата многу ни се допадна името Петар, за нас тоа име има посебно значење”, изјави Јанкулоска за „Репортер“ веднаш по породувањето.

Ова е прво дете на ексминистерката Јанкулоска и нејзиниот сопруг Влатко Илиевски, со кого се омажи во 2010 година.

(А.Ј)

 

Ќе ви се допадне

Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu: Shin Henshuu-ban (https://crunchyrollfree.com/m/VEGz) Episode 13 at website https://crunchyrollfree.com crunchyroll free premium account 2020

Watch The Seven Deadly Sins: Wrath of the Gods (Dub) Episode 13 (https://animeheaven.pro/m/0rVl/ep-13) at AnimeHeaven animeheavenru