Груевски и на роденденот во суд

Денеска експремиерот Никола Греувски слави роденден. Тој полни 48 години. Но, и покрај роденденот, Груевски  е во кривичниот суд каде што се решава за неговата затворска казна од две години, за случајот за набавката на „мерцедес“ од 600 000  евра.

Scroll to Top