Ирена Ристиќ однесена во душевната болница „Бардовци“

By

Актерката и активистка Ирена Ристиќ синоќа била приведена од полицијата и однесена во психијатриската болница „Бардовци“. Вели дека причина за приведувањето е тоа што пред Влада чистела догорчиња од цигари. Таа раскажа за случката и на социјалните мрежи, велејќи „Полициска Беко. Психијатриска болница ‘Бардовци’. И јас. Знаете кога ќе потпишам?“.

Таа пред некој ден беше актуелна откако се скара со извесна Џике Муртезановски, тазе вработена во одделот за кадрово во  „Комунална хигиена“. Проблемот бил ѓубрето по Скопје, за што апелираше Ристиќ, па Џике, навредена од објавата на Ристиќ на „Фејсбук“, ѝ кажа дека „е лоша глумица што глуми ѓубретарка“.

Ѓубретарке една, Џике вработена во Комунална се скара со Ирена Ристиќ

Ќе ви се допадне

AnimeFreak animefreaks official website: DARLING in the FRANXX (Dub) Episode 24

AnimeHeaven animeheaven unblocked: Kuroko's Basketball 2 Episode 25