Јелена Јованова со сопругот Стјепан Периќ на премиера на нејзиниот нов филм во Загреб

Македонската актерка Јелена Јованова и нејзиниот сопруг Стјепан Периќ заедно се појавија на премиерата на филмот „Нешто слатко“ во Загреб.

Загребската премиера е дел од балканската промоција на филмот во кој глуми и македонскиот актер Сашко Коцев.

На црвениот тепих таа се појави восив фустан со несекојдневен крој на ракавите, кои изгледаа како наметка, а изгледот го надополнила со црни штикли.

 

Scroll to Top