Кафе муабет со Елена Реи:  Сè е возможно ако вистински го посакуваш

By

Денот ми почнува секогаш со кафе, потоа вежбање, појадок, па тренинг. Посебен ритуал ми е дека секогаш станувам барем еден час порано од времето кога треба да го напуштам својот дом. Утринското кафе сакам да го пијам сама во мир, па затоа и станувам пред останатите. Сакам да пијам еспресо, а  почитувам и турско кафе.

Доколку немам обврски, за викенд сакам да поспијам до покасно, а за мене ‘покасно’ е 10-11 часот. Потоа уживам во кафе и појадок со пријателите.

Мојата утринска нега за убавина почнува така што го мијам лицето со гел, потоа ги нанесувам серумите што ги користам, а завршувам со хидратантна крема.

Стајлингот, пак, го одбирам во зависност од обврските што ги имам во текот на денот, а кога станува збор за викендот, секогаш се облекувам според расположението.

По природа сум многу позитивна, така што честите патувања и фотосесии, дури и да ме заморат и изнервираат, тоа трае цели 5 минути и повторно се враќам на позитива. Не сакам да губам време во нервирање и избегнувам негативни луѓе.

Токму затоа позитивната мисла што ме води низ денот е: Сè е возможно доколку вистински го посакуваш и веруваш во себе.

Кафе-муабет со Елена Реи, интернационален модел

Ќе ви се допадне

GoGoAnime: Vinland Saga (Dub) anime episode 24 online free at https://gogoanime.be gogoanime attack on titan

Animepahe: Mizu no Kotoba (Dub) anime episode Full online free at https://animepahe.cc english dubbed anime

AnimeHeaven: Precure All Stars Movie New Stage: Mirai no Tomodachi anime episode Full online free at https://animeheaven.pro watch anime

https://animeflix.nl god of highschool animeflix

Recordsetter: https://recordsetter.com/user/gogoanimelol

Seekarticles: https://seekarticles.com/members/animefreakws/