Калиопи ја изгуби жената поради која почнала да пее

By

Поп-дивата Калиопи на својот инстаграм-профил емотивно се збогува со својата тетка, жената поради која ја засакала музиката и која првпат во животот ја однела на опера.

dobivaj vesti na viber

„Ти беше таа што за првпат ме однесе на опера. Ја гледавме ‘Тоска’. Имав само 6 години и за време на претставата ти велев: ‘Тето, тето! Пејачката гледа цело време во мене додека пее!’. Таа ноќ по претставата одевме пеш од Универзална сала до кај тебе дома, во Тафталиџе. Цело време по пат ти пеев. Којзнае колку смешна сум ти била.Но, ти во секој момент ми влеваше чувство дека многу сериозно и силно ме доживуваш. Таа ноќ мила моја, во тој незаборавен и прекрасен мај, моето мало срце реши што сака биде кога ќе порасне. И до твојот последен здив, ти пееше со мене. Овие редови ти ги посветувам тебе моја единствена зашто знам дека би била пресреќна кога би ги читала. Иако,ти сето ова веќе го знаеш“, напиша Калиопи.

Ќе ви се допадне

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

anime website Pokémon Journeys: The Series

Komi Can’t Communicate Episode 1

AnimeFreak Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train (Dub) Episode Full

AnimeFreak One Piece

watch anime online Attack on Titan Final Season