Каролина ќе настапи на Културно лето во Карпош

By

Поп-пејачката Каролина Гочева на 27 август ќе настапи на Културно лето во Скопје. Таа ќе пее пред платото на „Млечен“ во Карпош.

„После две години, првиот настап на Каролина Гочева на отворена сцена ќе биде во Карпош“, напиша градоначалникот на Стефан Богоев.

Публиката ќе може да ужива во нејзините песни од албумите „Македонско девојче 1 и 2″, „Извор” и дел од нејзините најпопуларни поп-песни.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Stefan Bogoev (@sbogoev)

Манифестацијата „Културно лето Карпош“, годинава ќе се одржи на две локации: На плоштадот „Делфина“ во Влае (26.08) и платото на „Млечен“ (27 и 28.08). Ќе има музика за сите генерации и за младите и повозрасните. Деновиве ќе бидат објавени и останатите изведувачи.

Ќе ви се допадне

Website https://animetv.cc: Watch Gall Force: The Revolution animetv Episode 4 anime tv kissanime

Watch The Daughter of 20 Faces Episode 22

Website https://animebee.to: Watch APPARE-RANMAN! animebee Episode 13 anime online

AnimeKisa: K: Seven Stories - The Idol K anime episode Full online free at https://animekisa.in dubbed anime

Twinoid: https://twinoid.com/user/10011253

Huntingnet: https://www.huntingnet.com/forum/members/animefreakws.html