Катарина Ивановска во провокативни креации на Игор Марков

By

Топ-моделот Катарина Ивановска позираше во кампања за македонскиот дизајнер Игор Марков. Таа е облечена во светкави летни стајлинзи. Ова не е првпат моделот да носи парчиња на Марков, таа беше заштитно лице и во 2019 година во комбинации со риги, цветни дезени и палта со несекојдневен крој.

dobivaj vesti na viber

Во модните парчиња на Марков често се појавува и пејачката Тамара Тодевска.

Дизајнерот првото деби во светот на модата го имаше на „Модниот викенд“, со приватна, самостојна ревија од затворен тип. Тој се претстави со вечерна колекција за модерни и урбани жени насловена Prêt-à-porter féminin de luxe.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MARKOV (@markov_style)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MARKOV (@markov_style)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MARKOV (@markov_style)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MARKOV (@markov_style)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MARKOV (@markov_style)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MARKOV (@markov_style)

Ќе ви се допадне