Ќе се мажи Лора, ќерката на Сузана Турунџиева

By

Македонската пејачка, водителка и писателка Сузана Турунџиева се пофали дека нејзината ќерка Лора ќе се мажи. Таа тоа го објави на својот фејсбук-профил на кој со статус им даде благослов на Лора и Филип.

„Животот никогаш не ми даде трошка време да се подготвам ни за тагата, ни за радоста. Нека биде радост! Доста беше тага. Лора и Филип, бидете големи и несебични во љубовта, добри и благородни во срцата и бидете ми светло во тунелот кое никогаш нема да згасне“, напиша Турунџиева. По ова следеа еден куп коментари со честитки за Лора и нејзиното момче Филип. Лора е првата ќерка на Сузана, која ја има од бракот со пливачот Александар Маленко.

Ќе ви се допадне

Website https://kissanime.mx: Watch Stitch!: Zutto Saikou no Tomodachi (Dub) kissanime Episode 29 kissanime online

Dragon Ball Z Episode 291

Konpeki no Kantai: Sourai Kaihatsu Monogatari Episode Full

Great Journey of Teenagers 2nd Season (https://animeflv.uk/m/bEn5) Episode 6

Guides: https://guides.co/p/gogoanimebe

Provenexpert: https://www.provenexpert.com/animeflixnl/?mode=preview