Ќе се жени Димса Арсовски: Прстен за Соња на роденденот на портпаролот на ВМРО -ДПМНЕ

By

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски ќе се жени. Веста ја објави неговата вереница Соња.  Арсовски денес слави роденден, па за него ова бил посебен датум и затоа баш денес избрал да побара  Соња за жена.

Пред да се решат за брак тие беа подолго време во врска. Вереницата на  портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ,  Соња Тодорова  е од Струмица, но веќе неколку години живее и работи во Скопје.

Парот е заедно неколку години, а на социјалните мрежи често споделуваат слики од нивните заеднички патувања.

 

Ќе ви се допадне

Attack on Titan Season 2 (Dub) Episode 12 at website https://crunchyrollfree.com crunchyroll premium account 2020

Watch Kaguya-sama: Love is War Season 2 Episode 9 at website https://kissanimeonline.com kissanime demon slayer