Кире Лазаров меѓу најплатените ракометари

By

Капитенот на македонската репрезентација, Кирил Лазаров и натаму e на листата на најдобрите.  Порталот „sportekz“ направи листа на најдобро платени играчи за 2020 година. Убедливо прв е Хансен со 120.000 евра месечно, додека Лазаров кој игра за Нант се најде на 14. позиција со 30.000 евра месечно или половина милион евра годишно.

Оваа листа е направена според информации во соработка со уште неколку реномирани портали .

Ќе ви се допадне

How Not to Summon a Demon Lord (Dub) (https://animeheaven.pro/m/Z5k3) Episode 12 at AnimeHeaven arifureta anime heaven

Watch SK8 the Infinity Episode 1 at ANIMEFLIX highschool of the dead animeflix