Ламбе Алабаковски: Ве љубам и благодарам за искрената поддршка

By

Пејачот Ламбе Алабаковски кој неодамна излезе од притвор им се заблагодари на сите граѓани за поддршката која му ја дадоа. Тој испрати порака преку социјалните мрежи.

dobivaj vesti na viber

„Народе мој ви благодарам за вашата искрена поткрепа. Ве љубам од длабочината на срцето и душата“, напиша Ламбе.

За потсетување, против пејачот се води постапка за палењето на влезот на бугарски клуб „Ванчо Михајлов“ во Битола.

Ќе ви се допадне