Лара, Јован и Ирина имаа прва проба на Јуниор Евросонг во Ерменија

Лара, Јован и Ирина, кои ќе ја претставуваат Македонија на Јуниор Евросонг, вчера ја имаа првата проба во Ереван. Тие на големата сцена во Ерменија ја испеаја нивната песна „Животот е пред мене“. Песната е на Симон Трпчески и Дарко Димитров.

dobivaj vesti na viber

Организаторите објавија неколку фотографии од пробата, а на социјалните мрежи коментираат дека сцената делува симпатично и весело.

Лара Јован и Ирина и двете танчерки, Александра и Мила, ги облече дизајнерот Андреј Папаз.

Јуниор Евросонг ќе се одржи в недела, на 11 декември.

Scroll to Top