Лила ужива во снежната идила во Скопје

By

Водителката Лила Филиповска ужува во снежната идила во Сопје. Лила го искорсти времето за ноќна прошетка низ градот, а на социјалните мрежи објави фотографија на која вели дека е многу среќна без разлика на времето.

„Луѓето не забележуваат дали е зима или лето, кога се среќни“, напиша Лила.

Лила доби пофални коментари од нејзините обожаватели. Велат дека водителката била многу убава, а фотографијата изгледала како разгледница.
Лила редовно е активна на социјалните мрежи ѝ често објавува фотографии од нејзините секојдневни активности. Неодамна на Инстаграм со провокативни фотографии им посака среќни празцници на фановите.
Таа на крајот од минатата година се појави ѝ како специјален гостин во третата сезона од популарната македонска серија „Преспав“.

Ќе ви се допадне