Македонецот Славче Танески го дизајнираше најновиот модел на Мерцедес

By

Македонскиот дизајнер Славче Танески го направи нацртот за најновиот модел на Мерцедес, Mercedes CLA Shooting Brake, кој неодамна беше претставен на саемот за автомобили во Женева. Тој е еден од најмладите дизајнери во Мерцедес.

dobivaj vesti na viber

Колата на Танески, кој веќе неколку години создава автомобилски дизајни на Мерцедес, е оценета како подвижно уметничко дело во стилот на дигиталната ера, пренесе „Гласот на Америка“. Танески, освен што го дизајнирал возилото, сам го претставил пред посетителите, наместо некој од бордот на директори на компанијата, што е вообичаена пракса.

Танески го дизајнираше и мерцедес-бенц концепт ЕКА, првото електрично возило на компанијата во компактната класа, а претходно го претстави и Мерцедес ГЛЦ купе, за кој инспирацијата ја нашол во стриповите и во цртаните филмови.

Ќе ви се допадне

watch subbed anime. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

anime to watch The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub]

So I'm a Spider, So What?

AnimeDao Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita. Episode 1

AnimeDao The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement Episode 15

anime website One Piece (Dub)

tải go88