Македонските кандидати растураат на „Гранд“, по шест гласа за Омар и Драгана од жирито

By

Македонските пејачи Омар Џафероски и Драгана Костова беа одлични во новата епизода од „Ѕвездите на Гранд“ и освоија по шест гласа, со што директно се пласираа во третиот круг.

dobivaj vesti na viber

Емисијата што се прикажуваше викендот почна со настапот на Омар, кој ги испеа „Погледи у тами“ и „Лагала нас мала“. Жирито го пофали неговото пеење и му посака да продолжи така и понатаму.

„Заслужени шест гласа“, рече Ана; „Беше одличен“, додаде Марија. Задоволен од настапот на Омар беше и Ѓорѓе Давид, кој е ментор на Омар.

Слични коментари доби и Драгана Костова, чиј ментор е Марија Шерифовиќ. Таа ги испеа „Хајде онда ништа“ и „Моли, моли“ и доби шест гласа од жирито.

„Марија знае дека ова не беше за шест гласа, но ова е втор круг. Имаше многу проблеми во втората песна. Видов дека имаш пет гласа, па не сакав да ти ја расипам среќата, но внимавај со изборот на песни“, ѝ рече Бекута.

Драгана доби пофалби и од Цеца и од Ѓорѓе Давид. „Таа е одличен кандидат и мислам дека нема да имаш проблеми да работиш со неа во иднина“, додаде Давид.

Настапот на Омар почнува на 4:50, a настапот на Драгана на 20:48.

Ќе ви се допадне

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

ani watch app Horimiya

anime streaming How NOT to Summon a Demon Lord Ω

AniWatch Naruto Episode 212

aniwatch app The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants

watch subbed anime Naruto (Uncropped) (Dub)

tải go88