Марија Груевска од „Гранд“: се разочарав од животот во Германија, се враќам дома

Битолчанката Марија Груевска, поранешна учесничка во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“, се пресели во Германија. Таа минатата година се омажи и направи свадба која траеше три дена со сите обичаи, а меѓу 600 гости имаше и колеги од „Гранд“.

Марија на социјалните мрежи споделува редовно фотографии како ужива во прошетки низ градови во Германија.

„Се преселив во Германија, но да бидам искрена не ми се допаѓа овде. Во последно време размислувам да се вратам назад, бидејќи Балканот е најдобар. Таму сум навикната, но и сите сме таму“, изјавила пејачката за Гранд.

Scroll to Top