Марија од „Ај Кју“ со голи гради на „Макфест“

By

Бојан и Марија од „Ај Кју“ настапија на  „Макфест“  со песната „Ти си ми сон“. Тие по пауза од пет години се вратија на фестивалот на забавни мелодии. Велат дека песната иако не добила награда, сепак е убава и може да биде хит. Овој пат, вниманието го привлече Марија, со фустанот со отворено деколте, за кој кажа дека е креација на Мите Занов. Бојан и Марија се подолго време во љубовна врска, а како дуо „Ај кју“ настапија на Евросонг.

 

 

Ќе ви се допадне