Мијалкови вљубени

By

Новата фотографија на која се поранешниот шеф на УБК, Сашо Мијалков и неговата сопруга , балерината Александра Мијалкова, го привлче вниманието во јавноста. Нивните блиски коментираа за фотографијата дека изгледаат вљубено,  а особено примабалерината Сандра собра комплименти дека изгледа одлично. Неодамна и  нивната пријателка, пејачката  Аделина Тахири сподели фотографии од прослава на роденден , на кој беа во едно кафуле.

 

За потестување, љубовна приказна на Сандра и Сашо Мијалков, започнала пред 28  години во популарното кафуле во тоа време „Рома“ во Мавровка. Таа во едно интрецвју за „Репоретр“ ни раскажа дека дека тука првпат се виделе. „Нам кафулето ни беше карши театарот и многу често одевме таму после пробите, а и таму имаше добро италијанско кафе, како ретко каде во градот. Таму најчесто се гледавме и се засвиѓавме. Тој имаше уште тогаш бизнис во Прага, Чешка а воедно и студираше, па ќе се случеше еден месец да го нема во кафулето, а јас го чекав да дојде. Подоцна започнавме врска, а по две години, се зедовме кога се роди и синот Јордан“, ни раскажа тогаш Мијалкова .

Ќе ви се допадне

The Promised Neverland Episode 12 at AnimeHeaven anime heaven website

Watch Rascal Does Not Dream of a Dreaming Girl Episode Full (https://animeflix.nl/m/xl8Y/ep-1) at ANIMEFLIX animeflix one punch man