Мухамед Зекири на ручек со ќерките

By

Пратеникот од редовите на СДСМ, Мухамед Зекири, денес го искористи убавото време да се дружи со неговите две ќерки Лина и Канита, кои го доби од првиот брак.

Тој ги однесе на ручек, а заедничката фотографија ја објави на „Фејсбук“.

Зекири пред неколку месеци стана татко нa ќерката Далиа Нани, со новинарката и поранешна директорка на Алсат телевизија, Бисера Јордановска.

Двојката се венчаше во ноември минатата година, а кум на свадбата беше премиерот Зоран Заев.

Ќе ви се допадне

WCOStream wcostream we bare bears: Watch Kaguya-sama: Love is War Season 2 Episode 10

GoGoAnime gogoanime weathering with you: My Hero Academia 3 Episode 25