На љубов со Владо Јаневски за 8 март

By

Поп-пејачот Владо Јаневски на 8 март ќе има настап во скопското кафуле „Интермецо“. Најпознатите љубовни балади, сите популарни хитови на чаирскиот романтичар и новата песна „Недостасуваш“, на едно место. Настапот на Владо за денот на жената ќе почне во 20 часот, а влезниците чинат 300 денари.

„Настапот на Владо е дел од серијалот најавени камерни концерти. Тие стануваат наш заштитен знак и се дел од богатата музичка програма која ја одбираме и подготвуваме со големо внимание“, велат организаторите.

За потсетување, Јаневски, кој лани одбележа 25 години кариера, неодамна ја промовираше песната „Недостасуваш“. Тој за оваа песна сними и спот што ќе го промовира наскоро.

Ќе ви се допадне

anime streaming. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

Jimihen!!: Jimiko wo Kaechau Jun Isei Kouyuu!! Episode 3

4Anime Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

english anime 4Anime Attack on Titan Final Season (Dub)

free anime online Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train

4Anime Mother of the Goddess’ Dormitory Episode 9 - Uncen