На Несторовски му забранија да зборува, селекторот Ангеловски го тргна од натпреварот со Германија

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Игор Ангеловски, објави дека ќе го изостави фудбалерот на Удинезе, Илија Несторовски, за следниот меч со Германија, откако ја видел снимката на која напаѓачот пцуеше во камерата. Фудбалерот на Удинезе, по синоќешниот натпревар со Лихтенштајн, беше критикуван во јавноста, затоа што по последниот погодок, тој упати пцовки и навреди во … Продолжи со читање На Несторовски му забранија да зборува, селекторот Ангеловски го тргна од натпреварот со Германија