На Никола Димитров му падна паричето, рече: Мислете му ја!

By

По вчерашната изјава дека нема доверба во тимот што ги води преговорите со Софија и се прости од владината функција, денес вицепремиерот Никола Димитров, расположен, се пофали дека му паднала паричката за Василица. Објави и фото од трпезата и напиша: Ми падна паричето! Мислете му ја!

За потсетување, вчера Димитров рече дека нема целосна доверба во министерот за надворешни работи, Бујар Османи, велејќи: Во однос на ова прашање има едно чувство дека таму има еден „драјв“ за успех по секоја цена, што мислам дека не е продуктивен и е опасен. За мандатарот Димитар Ковачевски, Димитров оцени дека не се разбира во надворешна политика, па му го понудил амбасадорското место во Вашингтон и тврди дека тоа е потег за да го тргнат на страна иако тој смета дека местото му е во Македонија.

Ќе ви се допадне

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

Black Clover (Dub)

free anime GoGoAnime To Your Eternity

watch anime dub GoGoAnime My Hero Academia (Dub)

GoGoAnime My Hero Academia Season 2 (Dub)

GoGoAnime So I'm a Spider, So What? Episode 23