Најсреќниот роденден за Панчев

Легендарниот македонски фудбалер Дарко Панчев денес го прослави 58 роденден, а најубавата честитка ја доби од ќерките Надица и Марија кои објавија заедничка фотографија.

За потсетување Панчев неодамна за документарниот филм „Патот на Кобрата до ѕвездите“ доби признание за животно дело за исклучителен допринос во спортот, а наградите во негово име ги подигнаа сопругата Маја и ќерките.

Scroll to Top