Никогаш Северна, вели Столе Стоилов за референдумот

By

Столе Стоилов, капитенот на „Вардар“ и член на ракометната репрезентација, порача дека е против промената на името на земјата. „Никогаш северна, секогаш Македонија“, напиша тој на својот профил на „Фејсбук“.

Статусот на Столе го сподели и Панчо од ДНК, кој, исто така преку социјалните мрежи повикуваше на бојкот и против промената на името. „Капитенот има нешто да ви каже“, додаде Панчо.

 

Ќе ви се допадне