Нина Деан првпат се качи на жичница и го однесе синот на Водно

 

Актерката Нина Деан објави фотографија со нејзиниот син заедно како се возат на жичницата на Водно.

„И Каи и мама првпат на Жичара Водно“, напиша актерката.

 

Каи е прво дете на Нина и нејзиниот свршеник Мартин. Двојката се сврши лани во март, а свадбата ја одложија за после пандемијата. За потсетување, Нина е  ќерка на Годана Деан сопруга на актерот Кирил Поп Христов.

Scroll to Top