Нов имиџ и по некоја нова фризура во „Преспав“: Почнува новата сезона на МТВ

Шестата сезона од хит-серијата „Преспав“ ќе почне да се прикажува на 20 декемврим секој работен ден, од понеделник до петок, на МТВ 1, со почеток од 20.15 часот, објавија продуцентите на серијата. Тие претходно ги претставија актерите во новата сезона со штосни фризури и поинакви стајлинзи. Па, така, Талат ќе има нова униформа, а братучетките … Продолжи со читање Нов имиџ и по некоја нова фризура во „Преспав“: Почнува новата сезона на МТВ