Нов успех на Иџе, заврши втор на трката во Чешка: „Ја сакам оваа игра“

Македонскиот автомобилист Игор Стефановски-Иџе со своето Ферари заврши на второто место на трката во Чешка во рамки на Европското првенство на планински патеки.

Пред него се најде Лиридон Календри од Косово, кој имаше предност од 17,7 секунди, а зад Иџе е Николас Вервер од Франција.

По трката, на Фејсбук, Иџе напиша „Ја сакам оваа игра“.

Scroll to Top