Од Миконос во Албанија – Аделина Тахири и сопругот уживаат во летото

Пејачката Аделина Тахири и нејзиниот сопруг Серјожа ова лето уживаат на повеќе летни дестинации. Досега тие ги посетија Бодрум, Албанија, Миконос, Парос. Таа редовно објавува фотографии од секоја дестинација каде што летуваат.

Миконос беше нивната дестинација каде највеќе се задржаа и од каде пејачката објавуваше фотографии како ужива со шампањ на плажа. Во овој момент тие се во Албанија.

Секое појавување на Аделина е во различни костими за капење, а често на фотогрфаиите се појавува и нејзиниот сопруг со кој модно се усогласени.


Фото Инстаграм