Пандев доби Златна Бубамара за спортска легенда, цела арена на нозе

Македонската фудбалска легенда Горан Пандев доби „Златна бубамара на популарноста“ за спортска легенда.

Игор Џамбазов му посвети и песна во негов стил, односно ја преработи песната на Ману Чао „Ла вида Томбола“ посветена на Марадона.

Кога Пандев се појави на сцената публиката го поздрави со стоечки овации и аплауз, а тој се пошегува: „По 8 месеци во пензија ме фати трема пред толку голема публика“.

На 26-тото издание на „Златна бубамара на популарноста“, награда доби уште еден Струмичанец. За најпозната труба беше прогласен Џамбо Агушев, кој има светски успеси и заедно со ДНК ја изведоа песната „Ако утре ме нема“.

Scroll to Top