Пејачката Ава Макс во фустан на Златко Јовановски на насловната на светски магазин

By

Познатата пејачка Ава Макс позираше со фустан на македонскиот дизајнер Златко Јовановски на насловната страна на магазинот Her World Magazine.

„Среќен сум што пејачката Ава Макс носеше моја креација на насловната страна на Her World Magazine. Ме контактираа преку форумот во кој сум зачленет таму. Искрено не се надевав премногу на вакво нешто, а уште помалку помислив дека токму во моја креација ќе биде насловната. Само ќе кажам, верувајте во себе и се е возможно“, ни кажа Златко.

Ова не е првпат креациите на Јовановски да бидат забележани на светската сцена.

На крајот на 2018 година, неговите креации беа избрани за снимање на краткометражен моден филм, направен од стилистите на популарниот пејач Тајга, познат и како поранешниот дечко на Кајли Џенер.

 

 

Ќе ви се допадне

AnimeHeaven anime sites: Watch That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Episode 7 (https://animeheaven.pro/m/pnVY/ep-7)

ANIMEFLIX dubbed anime: DARLING in the FRANXX (Dub) (https://animeflix.nl/m/yJBp) Episode 24