Пејачот Амар Исмани убиен во пукањето на Пластичарска

Пејачот Амар Исмани е убиениот 29-годишник во пукањето кое синоќа се случи на Пластичарска, потврдија преку социјалните мрежи од неговото семејство.

Тој ќе биде погребан денес.

Oд МВР претходно информираа дека во пукањето се ранети уште две лица.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и за расчистување на случајот, велат од полицијата.

Scroll to Top