Песни од Слаткар се дел од официјалниот саундтрек на филмот „Сестри”

By

Македонски хип-хоп музичар Марко Маринковиќ – Слаткар се пофали дека две негови песни се дел од филмот „Сестри“ на Дина Дума. „Сестри“ е првиот македонски филм што се прикажува на „Нетфликс“, a главните улоги ги играат Миа Гирод и Антонија Белазелкоска.

„Две мои песни се дел од официјалниот саундтрек на ‘Сестри’. Филмот може да го гледате на Нетфликс, а ако сакате кино, игра во Милениум“, објави Слаткар на „Инстаграм“, но не откри кои се песните.

Ќе ви се допадне

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

TSUKIMICHI -Moonlit Fantasy-

AniWatch Dragon Ball (Dub)

AniWatch Naruto: Shippuden Episode 495

sites to watch anime My Hero Academia Season 3

anime websites Attack on Titan Final Season