По подолго време, Калиопи конечно ќе има концерт пред домашната публика

By

Калиопи на 26 ноември ќе одржи концерт во Народниот театар „Јордан Хаџи Константинов – Џинот“ во Велес. Ова ќе биде прв концерт на Калиопи во Македонија по подолго време и по бројните концерти што ги одржа изминативе години во регионот.

dobivaj vesti na viber

Концертот на Калиопи ќе се одржи на големата сцена „Петре Прличко“, со почеток во 20.00 часот. Влезниците се во продажба на билетарницата на театарот.

Ќе ви се допадне