По разводот, Анета Молика во Крива Паланка се најави со моминското презиме

Фолк пејачка Анета Молика по разводот од сопругот Џими го смени своето презиме на Инстаграм и го врати моминското, па сега во своите соло настапи, настапува како Анета Љумаковска.  И покрај разделбата таа продолжува со своите настапи, а објави и фотографија од Крива Паланка, каде беше  заедно со колегите Фазли Сејфулов и тапанарот Далибор. На социјланите мрежи коментираа дека изгледа одлично и дека ја има насмевката на лицето.

Разводот на Анета и Џими веќе некое време е тема за која се зборува и го привлекува вниманието на медиумите. Тие во брак  повеќе од две децении и ја имаат ќерката Мони, додека Џими има и син од првиот брак кој исто така е музичар.

 

Scroll to Top