Почина актерот Мето Јовановски

На 77-годишна возраст денеска почина актерот Мето Јовановски.

Веста ја објави на социјалните мрежи неговиот колега, Драган Спасов-Дац.

„Мето Јовановски се пресели во легендите. Нека му е вечна слава“, напиша Дац на Фејсбук.

Текстот Почина актерот Мето Јовановски е превземен од МАКФАКС.

Scroll to Top