Почина мајката на Марко Пејчиновски, најмладиот маратонец кој исплива 30 километари од Свети Наум до Охрид

By

Веста дека починала Виолета Пејчоновска, медицинска сестра од Охрид, осамна и на социјалните мрежи оти тоа е мајката на  Марко Пејчиновски, детето кое направи голем спортски подвиг и на со инфаркт на нозете исплива 30 километри во Охридското Езеро.

dobivaj vesti na viber

„ Виолта секогаш беше ведра и насмеана, вистински професионалец во својата работа и жена со големо срце“, коментираат  вработените при ЈЗУ Општа Болница Охрид.

 

За потсетување  нејзиниот син Марко, пред три години го преплива езерото, кога со 12 години стана најмладиот маратонец што ја испливал 30-километарската делница од Свети Наум до Охрид. Следната година тој пливаше и за децата со ретки болести.

Извор: Шило магазин

 

 

Ќе ви се допадне

https://gogoanime1.be/. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

GoGoAnime Banished from the Hero’s Party, I Decided to Live a Quiet Life in the Countryside Episode 9

anime stream Ranking of Kings

anime sites World's End Harem

anime sites The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement

Attack on Titan (Dub) Episode 17

tải go88