Почина режисерот Иван Чунихин

By

Денеска почина режисерот и филмски и тв-монтажер Иван Чунихин. Неговите остварувања оставија траен белег на македонската видеосцена. Тој ќе остане запаметен по својата богата филмска и монтажерска кариера, особено во периодот додека работеше во МТВ на делата како „Бушава азбука“, „Микско“ и „Ана“, „Мокош“, а работеше и на реализацијата на бројни концерти, телевизиски проекти, театарски претстави.

 

Ќе ви се допадне

AnimeDao my hero academia season 4 animedao: Watch Attack on Titan (Dub) Episode 10 (https://animedao.nl/m/PXlK/ep-10)

ANIMEFLIX animeflix app ios: Watch How Not to Summon a Demon Lord Ω Episode 1