Почина таткото на Тоше Проески

Почина Никола Проески – татко на музичарот Тоше.

Веста за неговата смрт на социјалните мрежи ја објави Дора, неговата ќерка.

„Светол патот, татко мој“, напиша таа.

Музичарот Тоше Проески загина пред 16 години во сообраќајна несреќа во Хрватска.

Scroll to Top