Полицијата од уста му го зема бурекот на Владо Јовановски

By

Пред почетокот на денешното судско рочиште за настаните од 27 април се случуваше вистинска драма на пријавницата пред влезот во новата зграда на кривичниот суд, пренесе Макфакс. Судската полиција, при контрола на обвинетите Владо Јовановски и Борис Дамовски, од нивните чанити извади списанија, бурек и сок и не им дозволи да ги внесат во судницата.

dobivaj vesti na viber

Полицијата го извади бурекот од чантата на актерот Владо Јовановски, и му кажа дека не смее да го внесува во судската сала. На тоа Јовановски се насмевна и рече дека можеби во бурекот има опасни материи.

Обвинетиот Борис Дамовски се лутеше оти не може да внесе списанија во судницата. Рече дека списанијата не се електронски уред за да не може да ги внесе. Во расправијата меѓу тројца припадници на судската полиција и обвинетиот Дамовски, во која Дамовски инсистираше да ги внесе списанијата,  едниот од полицајците му рече да не се расправа и дека во судницата е дозволено да влзе само со вода.

 

Ќе ви се допадне

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

Bleach Episode 366

Dragon Ball Z (Dub) Episode 284

free anime online My Hero Academia Season 2

anime to watch AniWatch The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants (Dub)

english anime AniWatch Fairy Tail (Dub)