Првата дама на Хрватска носи накит од Ивана Кнез на насловната страница на „Глорија“: Ова е огромна привилегија, вели македонската дизајнерка

By

Сопругата на хрватскиот претседател, Сања Мусиќ Милановиќ, носи накит дизајниран од македонската креаторка Ивана Кнез за насловната страница на магазинот „Глорија“. Таа вторпат носи накит од Кнез, откако лани во април носеше уникатен црвен ѓердан на годишната изложба на хрватските архитекти.

dobivaj vesti na viber

„Имам особена привилегија што првата дама на Хрватска, за новогодишната насловна страница на Глорија повторно одбра накит со мој дизајн, кој беше специјално изработен за неа и во оваа прилика“, вели Ивана, која објави неколку фотографии на своите социјални мрежи.

Првата дама на Хрватска е позната како љубител на необичен и впечатлив накит, со кој секогаш го привлекува вниманието во јавноста.

Ќе ви се допадне

watch anime online. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

watch animes My Hero Academia Season 3

SK8 the Infinity (Dub)

dubbed anime AnimeDao That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub)

anime streaming Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone

AnimeDao So I'm a Spider, So What? Episode 20

tải go88