Пулексенија Јованоска ќе ја претставува Македонија на Олимпијадата во Токио

By

Олимпискиот стипендист на Македонскиот Олимписки Комитет (МОК) и членот на Карате федерацијата на Македонија, Пулексенија Јованоска, е седмиот македонскиот спортист кој ќе учествува на Олимписките игри во Токио 2020 година.

Игрите требаа да се одржат минатата година, но, беа одложени поради пандемијата со коронавирусот.

Јованоска која доби вајлд-карта за учество на овие Игри ќе настапи во дисциплината Кати. Таа ќе настапи на 5. август во Нипон Будокан салата, со почеток во 10:00 часот по Јапонско време, односно 3:00 наутро по македонско време.

 

Ќе ви се допадне

Website https://animefreak.ws: Watch Asagao to Kase-san. (Dub) animefreak Episode Full one piece animefreak

AniWatch Watch anime online, English anime online HD

Website https://wcostream.cc: Watch Akiba's Trip The Animation (Dub) wcostream Episode 13 wcostream dragon ball

TwistMoe: One Piece: Episode of Merry - Mou Hitori no Nakama no Monogatari anime episode Full online free at https://twistmoe.net gogoanime

Onfeetnation: https://www.onfeetnation.com/profile/animeflixnl

Doyoubuzz: https://www.doyoubuzz.com/kiss-anime