Ракометарот Филип Талески се ожени со Ена

By

Македонскиот репрезентативец Филип Талески денес се ожени со својата девојка Ена. Тие се венчаа во Крушево, родниот град на Филип. За венчавката ракометарот избра син костум без вратовска, а невестата носеше плаво-бел фустан.

По венчавката тие заминаа на семеен ручек со своите семејства, ни открија нивни пријатели. Тие велат дека Филип и Ена догодина ќе прават свадба. Ена и Филип се запознале пред неколку месеци. Таа е Македонка која живее во Германија. И Филип од лани живее во Манхајм, а игра за германскиот ракометен прволигаш „Рајн Некар“.

22-годишниот Филип веќе неколку години игра за македонската ракометна репрезентација. Пред да отиде во Германија, беше член на „Металург“.

Ќе ви се допадне

Website https://gogoanime.be: Watch Onmyoji - Hundred spirits kindergarten Season 2 gogoanime Episode 12 gogoanime pro

Website https://kissanime.mx: Watch Sinbad: Soratobu Hime to Himitsu no Shima kissanime Episode Full kissanim3

TwistMoe: With You: Mitsumeteitai anime episode 2 online free at https://twistmoe.net dubbed anime

Heroic Age (Dub) Episode 26

Twinoid: https://twinoid.com/user/10011253

Fliphtml5: https://fliphtml5.com/homepage/aoxjt