Раперот Били Ѕвер третпат стана татко

By

Раперот Били Ѕвер, познат во јавноста и како Мацедониш, третпат стана татко. Били ја претставуваше Македонија на Евровизија во Осло во 2010 година каде што заедно со Ѓоко Танески ја отпеа песната „Јас ја имам силата“, а се пофали и на „Фејсбук“ дека има син. Со сопругата се во брак од 2013 година и имаа три деца, првото е девојче, второто момче и сега повторно добија син.

dobivaj vesti na viber

Ќе ви се допадне